Przejdź do

Atrakcje

W naszym gospodarstwie panuje błogi spokój, z dala od zgiełku miasta i tłumów. To miejsce, gdzie można oddać się slow life - życiu w zwolnionym tempie.
W otoczeniu przyrody, można doświadczyć prawdziwej harmonii, a spokojny rytm dnia odrywa od codziennych trosk i zmartwień.
To magiczne miejsce, gdzie czas płynie inaczej, dając możliwość czerpania radości z prostych, życiowych przyjemności.

Proponujemy przepyszną regionalną kuchnię, urokliwe miejsce wypoczynku i mnóstwo atrakcji dla Państwa i Waszych pociech.

W otoczeniu zieleni, pachnącego ogrodu z ziołami i warzywami oraz odgłosami dochodzącymi z naszego gospodarstwa, znajdą Państwo sielankową możliwość wypoczynku.

 

 

SPA

Miejsce relaksu i wypoczynku, gdzie wykorzystujemy produkty z własnej koziej hodowli.

Zapraszamy do skorzystanie z zabiegów w naszym SPA, które nie tylko poprawią Państwa samopoczucie, ale także pozwolą zadbać o wygląd. Nasza bogata oferta zabiegów i ćwiczeń idealnie uzupełni pobyt w naszym hotelu, zapewniając kompleksową przyjemność i relaks.

Atrakcje okolicy

splywy kajakowe

Rozogi to prawiekowa mazurska wieś , która leży na linii historycznej granicy.

Dawna nazwa wsi brzmiała „Frydrychowo”, a po niemiecku „Friedriechsdorf”. Osada istaniała tu już w czasach przedchrześciajńskich, o czym świadczy pruskie cmentarzysko wykorzystywane obecnie jako cmentarz parafialny. Wieś ulokowana została na prawie pruskim w 1448 roku przez krzyżackiego kontura Ebenharda von Wesentau.

Atrakcje gospodarstwa

Ogród warzywny i ziołowy

Ogród warzywny i ziołowy

Już wiosną ruszamy z naszymi turnusami rehabilitacyjnymi z dofinansowaniem z Urzędu Marszłkowskiego województwa Warmińsko-Mazurskiego i UE. Zapraszamy

Czytaj więcej
Produkcja serów/ warsztaty

Produkcja serów/ warsztaty

Zapraszamy Państwa do udziału w Naszych warsztatach serowarskich organizowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem Serowarów Farmerskich i Zagrodowych.

Czytaj więcej
Kontakt ze zwierzętami

Kontakt ze zwierzętami

O kontakt z przyrodą i zwierzętami nie jest trudno, jeśli dziecko posiada pupila w domu albo mieszka na wsi. Jak zadbać o obecność zwierząt w wychowaniu dzieci, jeśli nie masz takich możliwości?
Zapraszamy w odwiedziny do naszego Gospodarstwa.

Czytaj więcej
Jazda konna

Jazda konna

W naszym gospodarstwie do jazdy konnej posiadamy Koniki Polskie.
Konik polski to jedna z najbardziej charakterystycznych polskich ras koni. Jest on ściśle związany z historią Polski i ma duże znaczenie dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Konik polski, będący jedną z najbardziej charakterystycznych polskich ras koni, ma ogromne znaczenie dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Jego historia jest ściśle związana z historią Polski, co czyni go niezwykle ważnym symbolem narodowym.

Czytaj więcej

Warsztaty

Od pastwiska do mleka

Od pastwiska do mleka

Poznanie sposobu pozyskiwania mleka od kóz i krów w połączeniu ze spacerem po gospodarstwie
i prezentacją zwierząt pozwoli na przybliżenie całego procesu .

Czytaj więcej
Ogród i zioła

Ogród i zioła

Ogród to wspaniałe miejsce do obcowania z naturą i poznawania świata przyrody. Dzieci w ogrodzie zgłębiają zależności istniejące w środowisku, obserwują, jak rozwijają się rośliny i odkrywają, skąd biorą się smakowite warzywa i zioła. Zmiany zachodzące w ogrodzie w kolejnych porach roku uczą maluchy cykliczności świata natury. Ogród daje dzieciom niesamowitą możliwość poznawania przyrody wszystkimi zmysłami.

Czytaj więcej
Mleko i ser

Mleko i ser

Jakie zwierzęta dają mleko? Jak się nazywa miejsce, gdzie z mleka powstają jogurty, maślanka, sery? Jak nazywa się pomieszczenie, w którym mieszka krowa?
Na te i wszystkie inne pytania poznacie odpowiedź na naszych warsztatach.

Czytaj więcej
Ginące zawody – stolarz

Ginące zawody – stolarz

Zawód stolarza istnieje w historii już od kilku tysięcy lat. Dzięki swojej dostępności oraz łatwości obróbki, drewno wiernie służy człowiekowi za budulec w produkcji wielu narzędzi oraz elementów wyposażenia domostw. Mimo iż żyjemy w czasach kwitnącej nowoczesności, usługi stolarskie są nam potrzebne równie mocno jak kiedyś.
Mimo upływu tysięcy lat rola stolarza nie uległa zmianie - obecni rzemieślnicy zajmują się tymi samymi pracami, co dawniej. Główna różnica, która wyraźnie oddziela w tym względzie przeszłość od teraźniejszości, to używane narzędzia.

Czytaj więcej
Ginące zawody – tkaczka

Ginące zawody – tkaczka

Tkanie to jedna z najstarszych technik rękodzielniczych.
Jedną z ważniejszych upraw na terenie Kurpi były rośliny włókniste - len i konopie. Przędzę lnianą wykorzystywano do wyrobu różnych gatunków tkanin. Uczestnicy będą mogli samodzielnie zapoznać się z poszczególnymi etapami obróbki lnu tj.czesaniem, międleniem, i tkaniem.Tkaczami na Kurpiach byli prawie wszyscy. Niemal każdy dom kurpiowski był małym zakładem tkackim.

Czytaj więcej
Ginące zawody – pszczelarz

Ginące zawody – pszczelarz

Wiadomo, że miód powstaje dzięki pszczołom, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na czym dokładnie polega praca pszczelarza. To zawód wyjątkowy i bardzo interesujący, a przy tym z zaskakująco długimi tradycjami. Czym zajmuje się człowiek, który doskonale zna sekrety pszczół?

Czytaj więcej
Zwiedzanie zagrody ze zwierzętami

Zwiedzanie zagrody ze zwierzętami

W naszym Gospodarstwie Wy i Wasze pociechy możecie obcować z naszymi zwierzętami gospodarskimi. W zagrodzie oprócz krów, koni i kóz mogą Państwo zobaczyć także kury, kaczki, pawie, bażanty i króliki. A wokół zagród krzątają się wszędobylskie koty.

Czytaj więcej
Udój krów i kóz

Udój krów i kóz

Czy Twoje dziecko widziało jak doi się krowę lub kozę? Lepiej! Czy chcielibyście spróbować prawdziwego, ciepłego mleka od szczęśliwej, wolno pasącej się krowy lub kozy? Zaraz po dojeniu będziecie mieć okazję.

Czytaj więcej